Geri

Deniz Spatar ile Kalp Diline Giriş Semineri

This event has expired

“Bir sonraki sözünüz dünyayı değiştirebilir.”

Bu cümle, Şiddetsiz İletişim’in kurucusu Marshall Rosenberg’in ‘Çatışma Ortamında Barış Dili’ adlı kitabının alt başlığı… O kitapta Marshall Rosenberg şöyle yazmış:

“Barış öç almaktan ya da yalnızca öbür yanağı da uzatmaktan çok daha zor bir şeyi; insanların birbirine saldırmasını sağlayan korkular ve karşılanmayan ihtiyaçlarla empati kurmayı gerektirir. Bu duygular ve ihtiyaçların farkında olmak, insanın karşı saldırıya geçme arzusunun kaybolmasına neden olur. Bunun yerine amaç, empatik bağlantı kurmaya ve insanların içindeki şiddeti dönüştürmek ve işbirliği içinde ilişkiler kurmak için gereken becerileri kazandıracak eğitimler sunmaya dönüşür.”

Biz de sizi kalbimizin çok iyi bildiği ama unuttuğumuz bu dili birlikte hatırlamaya davet ediyoruz. Aslında yeni bir şey öğrenmeyeceğiz çünkü yapmaya niyet koyduğumuz tek şey Marshall Rosenberg’in Şiddetsiz İletişim metoduyla bizi şefkatli doğamızdan koparan dili ve düşünce kalıplarını fark ederek kalbimizdeki şefkatin diline dönüştürmek olacak. Eğer siz de kendinizle ve başkalarıyla barışı ve gönülden vermeye dayalı bir akışı özlüyorsanız Kadıköy Atölye’ye bekliyoruz.

Kalp Diline Giriş Seminerinde bulacaklarınız:

  • Şefkati engelleyen iletişim biçimleri nelerdir? Bunları fark edip, şefkatle iletişime, kalp diline nasıl dönüştürebilirim?
  • Eşim, arkadaşım, çocuğum, öğrencim, iş arkadaşımla iletişimimde onları empatiyle dinlerken, kendimi şefkatli dürüstlükle ifade etmem mümkün mü?
  • Şiddetsiz İletişimin dört bileşeni nelerdir? Kendi hayatıma nasıl uygulayabilirim?
  • Şiddetsiz İletişim metoduyla empatinin temelleri nelerdir?
  • Zürafa ve Çakal sembolleri neyi temsil ediyor?

Tarih ve saatler:

11 Ağustos 2018, 10.00-18.00

12 Ağustos 2018, 10.0-17.30

(*) Seminer bitiş saatleri katılımcı sayısına bağlı olarak +/- 30 dakika olabilir.

Deniz Spatar hakkında:

https://www.siddetsiziletisim.com/denizspatar

Detaylı bilgi ve kayıt için:

0216 338 0 338 – 0554 168 0 168

Başlangıç Saati

10:00

11 Ağustos 2018

Bitiş Saati

17:30

12 Ağustos 2018

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara